Tajwan #6 – [VLOG] Jiufen | Shifen | Spirited Away

W #6 vlogu z wyspy zwiedzamy północ kraju. Odwiedzane przez nas miejsca nie są oddalone dalej niż godzinę jazdy z głównego dworca w Tajpej.

W SHIFEN odwiedzamy starą ulicę, która wybudowana jest wzdłuż wciąż używanych torów i stacji kolejowej. Ulica ta stanowi lokalny targ i atrakcję turystyczną, można tu swobodnie przechodzić przez tory, puszczać popularne lampiony szczęścia i zjeść dobre lokalne przysmaki.

Następnie jedziemy do zlokalizowanego niedaleko, wysokiego na 40 metrów – wodospadu – Shifen Waterfall (十分大瀑布). Wypożyczonym elektrycznym skuterem dojeżdża się pod niego w 5 minut, na nogach to około 30 minut w jedną stronę.

Ostatnim miejscem które chcemy Wan pokazać i zachęcić do odwiedzenia – to JIUFEN. Poczujcie ducha SPIRITED AWAY w dawnym miasteczku górniczym! Kiedyś za czasów panowania Japończyków były tu świetnie prosperujące kopalnie złota. Obecnie jest to jedna z głównych atrakcji północy Tajwanu. Z labiryntem handlowych uliczek, pięknymi herbaciarniami i lokalizacją na stromym zboczu góry wpadającej do oceanu – jest to niezapominanie, piękne miejsce.

Zapraszamy do oglądania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s